חכם פשוט ומהיר: הכירו את Bswitch, מערכת בית חכם ישראלית

פורסם ב: כתבות | 0
כתבה מקורית פורסמה ב: Hometheater

הכרזה ישראלית מקורית וקשר למערכת כיפת ברזל

בפרק השני בתוכנית הטלוויזיה של הוט – “מצולמים” המבוססת על רעיון “מחוברים”, נראה אלי לוטטי “הנסיך מנס ציונה” נאבק במערכת הבית החכם שמותקנת בדירת היוקרה שלו. במערכת הבית החכם שהשיקה היום חברת סמיקום לקסיס לא צריך להילחם. פשוט להפעיל בעזרת הסמארטפון ובעברית ואף בעזרת הוראות קוליות (כרגע רק באנגלית) עם הרמקולים החכמים של אמאזון – אלקסה, וגוגל הום מבית גוגל ומערכת הגוגל אסיסטנט.

הסבר קצר על המערכת בית חכם

מערכת הבית החכם החדשה של סמיקום הנושאת את השם Bswitch היא פיתוח מקורי של חברת SwitchBee עליה עובד מזה שנים הממציא עמיחי זיו, שבעברו היה מעורב בפיתוח המערכת של “כיפת ברזל”. מערכת בית חכם דומה לזו החדשה, שווקה בעבר ע”י iDigital ונקראה אז SwitchBee.

Bswitch - מערכת הבית החכם של סמיקום

בית חכם ללא קו "אפס"

בשונה משאר הבתים החכמים שישנם כיום בשוק, Bswitch הינה מערכת פשוטה ומהירה להתקנה ע”י חשמלאי ללא קידוחים בקיר וללא צורך בהשחלת חוטים ושומרת על מראה אסתטי ומעוצב, באמצעות פטנט ייחודי שאינו מצריך חיבור קו “אפס” ושינוי תשתית. בנוסף, המערכת מאפשרת לצרכן להיות “בעל הבית” כך שהוא זה שמייצר תרחישים בעצמו ע”י אפליקציה ייעודית. למשל, ניתן להפסיק זרימת חשמל בנקודה מסוימת בבית, או לדאוג שלא כל התריס יפתח אלא רק חלק ממנו. כמו כן, המערכת מותאמת “אלכסה” וגוגל הום וניתן לתפעלה באמצעות פקודות קוליות באנגלית. 

הנה הדגמה קצרה של המערכת היום באירוע ההשקה: 

את אירוע ההשקה פתח מנכ”ל סמיקום מר משה גוב ואמר ” בעוד עשר שנים מהיום לא יהיו יותר מפסקים רגילים. Bswitch מהווה טכנולוגיה חדשנית שמאפשרת לבנות בית חכם בשעתיים. למעשה, אנחנו מציעים פיתרון מלא; החל מהבסיס שזה דוד מים חמים, תריסים, תאורה, וכלה במערכות השקיה ומיזוג אוויר. המוצר מוגן בפטנט שמאפשר להפוך בית חכם מבלי לשנות תשתית קיימת בבית”. 

הנה וידאו קצר שמסביר על המערכת החדשה: 

טכני

בסיס מערכת Bswitch הוא יחידה מרכזית לבית חכם, שנראית כמו ראוטר ביתי רגיל עם חיבור מתח, כבל רשת לחיבור לראוטר הביתי, ואנטנה לקליטה ושידור. המערכת עובדת בתדר RF433 mhz. 

הנה רשימה חלקית של חלק מתכונות ויתרונות מערכת ה- Bswitch:

 • התקנה קלה ומהירה
 • מחיר-אטרקטיבי בהשוואה למערכת דומה החל מ2,700 ₪
 • אין צורך בחיבור קו “אפס” ושינוי תשתיות
 • מודולרי-עד 6 מקום בקופסאות מלבניות
 • מתג חכם לבחירה- יחיד,חילוף,דימר
 • עובד לגבי כל מוצר חשמל אפשרי בבית: שער חניה, אזעקות, גלאים, חיישנים, השקייה
 • אפליקציה בעברית/אנגלית
 • יחידה מרכזית עד 270 מתגים
 • הלקוח הוא המתכנת הוא זה שמייצר את התרחיש באמצעות האפליקציה
 • שידור- RF מעל 100 מטר
 • פיתוח ישראלי

אודות סמיקום לקסיס

מערכת הבית החכם משווקת בישראל על ידי חברת סמיקום לקסיס בע”מ, המייבאת לארץ מוצרי חשמל ואלקטרוניקה מזה 29 שנה. סמיקום לקסיס הנה מהחברות המובילות והגדולות בישראל בתחום מוצרי האלקטרוניקה לבית ולתעשייה. החברה מייבאת ומשווקת מגוון מוצרי חשמל, תאורה ומוצרים ידידותיים לסביבה. סמיקום לקסיס הינה הנציגה הבלעדית של מותגים מובילים כגון: מוצרי HYUNDAI , סוללות GP , ציוד היקפי למחשב GPT, General Electric, TIANDY ועוד. 

כל מפסקי Bswitch מתאימים בגודלם לתקן קופסאות “גאוויס” המוכרות, ומחירים לדוגמא: מפסק חכם כפול לבן 450 ש”ח, והיחידה המרכזית נמכרת במחיר של 800 ש”ח. 

www.semicomlexis.co.il 

http://bswitch.semicom.co.il/catalog-pdf 

הערת מערכת: את “מצולמים” ניתן לראות ביוטיוב פרק 2 דקה 15


לדיון בנושא: חכם פשוט ומהיר: הכירו את Bswitch, מערכת בית חכם ישראלית